buz pateni etiketine sahip kayıtlar gösteriliyor. Tüm kayıtları göster
buz pateni etiketine sahip kayıtlar gösteriliyor. Tüm kayıtları göster

2020 AVRUPA ARTİSTİK PATİNAJ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

2020 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası


buz pateni, dünya gençler senkronize buz pateni, avusturya buz pateni şampiyonası, graz buz pateni,şampiyonası, dünyada buz pateni, türkiyede buz pateni, 2020 avrupa buz artistik patinaj şampiyonası,

2020 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası, 20-26 Ocak 2020 tarihleri ​​arasında Avusturya'nın Graz kentinde düzenlendi.[1] Tek erkekler, tek kadınlar, çiftler ve buz dansı disiplinlerinde madalyalar verildi. Yarışma, 2021 Avrupa Şampiyonası'nda her federasyon için katılım kotalarını belirledi.

Yarışma, Uluslararası Paten Birliği'nin tüm Avrupa üye ülkelerinden patencilere açıktır. Avrupalı ​​olmayan patenciler için ilgili yarışma, 2020 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası'dır.

Patenciler, 1 Temmuz 2019'dan önce 15 yaşına girmiş olmalı ve minimum teknik öğeler skor gereksinimlerini karşılamışlarsa 2020 Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanırlar. ISU, puanları şampiyonanın ilk resmi uygulama gününden en az 21 gün önce ve ISU tarafından tanınan üst düzey uluslararası yarışmalarda alınmış olunması halinde kabul eder.

Her ülkenin her disipline bir patenci/takım gönderme hakkı vardır. Ancak bazı ülkelere geçen yıl yapılan şampiyonada elde ettikleri sonuçlara göre bazı disiplinlerde 2 ya da 3 kişi/takım temsil hakkı verilir. Aşağıda yer alan ülkeler 2019 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası'nda elde ettikleri sonuçlara göre bazı disiplinlerde bu yarışmaya daha fazla katılımcı ile katılma hakkı kazanmıştır.

buz pateni, avusturya buz pateni şampiyonası, graz buz pateni,şampiyonası, dünyada buz pateni, türkiyede buz pateni, 2020 avrupa buz artistik patinaj şampiyonası,

Madalya kazananlar

Her disiplinde en yüksek toplam yerleşime ulaşan patencilere verilen madalyalar:
DisiplinAltınGümüşBronz
ErkeklerRusya Dmitriy AliyevRusya Artur DaniyelyanGürcistan Moris Kvitelaşvili
KadınlarRusya Alyona KostornayaRusya Anna ŞerbakovaRusya Aleksandra Trusova
ÇiftlerRusya Aleksandra Boykova / Dmitriy KozlovskiyRusya Yevgeniya Tarasova / Vladimir MorozovRusya Darya Pavlyuçenko / Denis Hodıkin
Buz dansıRusya Viktoriya Sinitsina / Nikita KatsalapovFransa Gabriella Papadakis / Guillaume CizeronRusya Aleksandra Stepanova / İvan Bukin
Her disiplinde en yüksek kısa program veya ritim dansı yerleşimlerini gerçekleştiren patencilere verilen küçük madalyalar:
DisiplinAltınGümüşBronz
ErkeklerÇek Cumhuriyeti Michal BřezinaRusya Dmitriy AliyevRusya Artur Daniyelyan
KadınlarRusya Alyona KostornayaRusya Anna ŞerbakovaRusya Aleksandra Trusova
ÇiftlerRusya Aleksandra Boykova / Dmitriy KozlovskiyRusya Darya Pavlyuçenko / Denis HodıkinRusya Yevgeniya Tarasova / Vladimir Morozov
Buz dansıFransa Gabriella Papadakis / Guillaume CizeronRusya Viktoriya Sinitsina / Nikita Katsalapovİtalya Charlène Guignard / Marco Fabbri
Her disiplinde en yüksek serbest paten veya serbest dans yerleşimlerini gerçekleştiren patencilere verilen madalyalar:
DisiplinAltınGümüşBronz
ErkeklerRusya Dmitriy Aliyevİtalya Daniel GrasslGürcistan Moris Kvitelaşvili
KadınlarRusya Anna ŞerbakovaRusya Alyona KostornayaRusya Aleksandra Trusova
ÇiftlerRusya Aleksandra Boykova / Dmitriy KozlovskiyRusya Yevgeniya Tarasova / Vladimir MorozovRusya Darya Pavlyuçenko / Denis Hodıkin
Buz dansıRusya Viktoriya Sinitsina / Nikita KatsalapovFransa Gabriella Papadakis / Guillaume CizeronRusya Aleksandra Stepanova / İvan Bukin

Ülkelere göre madalyalar

Genel sıralama için madalya tablosu:
SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1 Rusya43310
2 Fransa0101
3 Gürcistan0011
Toplam (3 ülke)44412
Kısa/ritim bölümünde sıralama için küçük madalya tablosu:
SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1 Rusya2439
2 Fransa1001
 Çekya1001
4 İtalya0011
Toplam (4 ülke)44412
Serbest bölümde sıralama için madalya tablosu:
SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1 Rusya4239
2 Fransa0101
 İtalya0101
4 Gürcistan0011
Toplam (4 ülke)44412

Rekorlar

Bu yarışma sırasında aşağıdaki yeni ISU en iyi skorları belirlendi:

EtkinlikBileşenPatenci(ler)PuanTarihKay.
ÇiftlerKısa programRusya Aleksandra Boykova / Dmitriy Kozlovskiy82.3422 Ocak 2020[28]

Sonuçlar

Erkekler


Erkeklerde madalya kazananlar
SıraİsimÜlkeToplam puanlarSPFS
11Adam Siao Him Fa Fransa219.892465.216154.68
22Aleksandr Lebedev Beyaz Rusya188.002166.4322121.57
10Aleksandr Samarin Rusya220.431374.7710145.66
16Aleksandr Selevko Estonya210.68977.4516133.23
12Alexei Bychenko İsrail219.03878.2713140.76
35Andras Csernoch Macaristan47.303547.30Yok
30Andriy Kokura Ukrayna58.653058.65Yok
2Artur Daniyelyan Rusya246.74384.634162.11
24Burak Demirboğa Türkiye173.312366.1223107.19
34Conor Stakelum İrlanda48.283448.28Yok
4Daniel Grassl İtalya244.881176.612168.27
29Davide Lewton Brain Monako61.352961.35Yok
6Deniss Vasiļjevs Letonya232.67580.447152.23
1Dmitriy Aliyev Rusya272.89288.451184.44
13Gabriele Frangipani İtalya218.001076.9112141.09
25Illya Solomin İsveç64.912564.91Yok
14İrakli Maisuradze Gürcistan214.471574.1314140.34
26Kévin Aymoz Fransa64.402664.40Yok
23Larry Loupolover Bulgaristan177.261670.3624106.90
19Lukas Britschgi  İsviçre190.752266.3219124.43
17Mark Gorodnitsky İsrail206.831276.2017130.63
5Matteo Rizzo İtalya237.01779.075157.94
20Matyáš Bělohradský Çekya190.541867.6920122.85
28Maurizio Zandron Avusturya62.452862.45Yok
32Michael Neuman Slovakya53.083253.08Yok
7Michal Březina Çekya231.25189.7711141.48
3Moris Kvitelaşvili Gürcistan246.71482.773163.94
15Nikolaj Majorov İsveç212.571474.3915138.18
8Paul Fentz Almanya230.01680.419149.60
27Peter James Hallam Büyük Britanya64.172764.17Yok
31Roman Galay Finlandiya56.103156.10Yok
Serbest programa katılamayanlar
18Slavik Hayrapetyan Ermenistan194.612066.8918127.72
21Sondre Oddvoll Bøe Norveç189.251967.3521121.90
33Thomas Kennes Hollanda52.563352.56Yok
9Vladimir Litvintsev Azerbaycan221.091770.048151.05

Kadınlar


Kadınlarda madalya kazananlar
SıraİsimÜlkeToplam puanlarSPFS
1Alyona Kostornaya Rusya240.81184.922155.89
2Anna Şerbakova Rusya237.76277.951159.81
3Aleksandra Trusova Rusya225.34374.953150.39
4Alexia Paganini  İsviçre192.88468.824124.06
5Emmi Peltonen Finlandiya181.79566.497115.30
6Yekaterina Ryabova Azerbaycan181.49662.226119.27
7Eva-Lotta Kiibus Estonya181.241159.705121.54
8Alessia Tornaghi İtalya172.17761.2711110.90
9Maé-Bérénice Méité Fransa172.08860.6410111.44
10Ekaterina Kurakova Polonya170.241358.499111.75
11Maïa Mazzara Fransa170.061657.118112.95
12Linnea Ceder Finlandiya166.161558.0112108.15
13Nicole Schott Almanya162.261458.0614104.20
14Viktoriya Safonova Beyaz Rusya159.912053.3313106.58
15Alina Uruşadze Gürcistan154.811259.561895.25
16Léa Serna Fransa154.731059.901994.83
17Aleksandra Feygin Bulgaristan154.431853.8716100.56
18Anita Östlund İsveç152.91960.572192.34
19Yasmine Kimiko Yamada  İsviçre152.622451.7715100.85
20Daša Grm Slovenya150.901756.072094.83
21Ivett Tóth Macaristan150.362252.691797.67
22Eliška Březinová Çekya145.351953.612291.74
23Natasha McKay Büyük Britanya142.142352.472389.67
24Olga Mikutina Avusturya130.152153.192476.96
Serbest programa katılamayanlar
25Nelli Ioffe İsrail51.702551.70Yok
26Aleksandra Golovkina Litvanya50.882650.88Yok
27Anastasia Galustyan Ermenistan50.082750.08Yok
28Valentina Matos İspanya49.022849.02Yok
29Ema Doboszová Slovakya46.272946.27Yok
30Angelīna Kučvaļska Letonya45.093045.09Yok
31Antonina Dubinina Sırbistan43.623143.62Yok
32Sinem Kuyucu Türkiye43.163243.16Yok
33Jenni Saarinen Finlandiya42.613342.61Yok
34Anastasiya Hojva Ukrayna40.493440.49Yok
35Niki Wories Hollanda38.193538.19Yok
36Klára Štěpánová Çekya37.833637.83Yok
37Hana Cvijanović Hırvatistan36.223736.22Yok
buz pateni, avusturya buz pateni şampiyonası, graz buz pateni,şampiyonası, dünyada buz pateni, türkiyede buz pateni, 2020 avrupa buz artistik patinaj şampiyonası,


Çiftler


Çiftlerde madalya kazananlar
SıraİsimÜlkeToplam puanlarSPFS
1Aleksandra Boykova / Dmitriy Kozlovskiy Rusya234.58182.341152.24
2Yevgeniya Tarasova / Vladimir Morozov Rusya208.64373.502135.14
3Darya Pavlyuçenko / Denis Hodıkin Rusya206.53274.923131.61
4Nicole Della Monica / Matteo Guarise İtalya194.44470.484123.96
5Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert Almanya186.39570.435115.96
6Miriam Ziegler / Severin Kiefer Avusturya177.41667.906109.51
7Annika Hocke / Robert Kunkel Almanya166.10758.437107.67
8Rebecca Ghilardi / Filippo Ambrosini İtalya156.74856.851099.89
9Cléo Hamon / Denys Strekalin Fransa153.491250.248103.25
10Ioulia Chtchetinina / Márk Magyar Macaristan151.501051.039100.47
11Coline Keriven / Noël-Antoine Pierre Fransa150.10951.471198.63
12Zoe Jones / Christopher Boyadji Büyük Britanya147.941150.961296.98
13Anna Vernikov / Evgeni Krasnopolski İsrail145.351349.341396.01
14Laura Barquero / Tòn Cónsul İspanya135.681546.791488.89
15Lana Petranović / Antonio Souza-Kordeiru Hırvatistan134.571448.781585.79
16Daria Danilova / Michel Tsiba Hollanda116.301646.101670.20
Serbest programa katılamayanlar
17Dorota Broda / Pedro Betegón Martín İspanya45.541745.54Yok
18Alexandra Herbríková / Nicolas Roulet  İsviçre42.161842.16Yok
19Sofiya Nesterova / Artem Darenskıy Ukrayna39.281939.28Yok

Buz dansı

Buz dansında madalya kazananlar
SıraİsimÜlkeToplam puanlarRDFD
1Viktoriya Sinitsina / Nikita Katsalapov Rusya220.42288.731131.69
2Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Fransa220.28188.782131.50
3Aleksandra Stepanova / İvan Bukin Rusya211.29483.653127.64
4Charlène Guignard / Marco Fabbri İtalya205.58384.664120.92
5Lilah Fear / Lewis Gibson Büyük Britanya192.34674.265118.08
6Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro Rusya188.03575.106112.93
7Sara Hurtado / Kirill Khaliavin İspanya185.84773.447112.40
8Olivia Smart / Adrián Díaz İspanya183.12972.198110.93
9Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev Polonya180.261071.9610108.30
10Oleksandra Nazarova / Maksım Nikitin Ukrayna179.941171.549108.40
11Allison Reed / Saulius Ambrulevičius Litvanya174.24873.2213101.02
12Adelina Galyavieva / Louis Thauron Fransa172.151366.8512105.30
13Katharina Müller / Tim Dieck Almanya167.441861.4211106.02
14Mariya Kazakova / Georgiy Reviya Gürcistan167.221267.491499.73
15Evgeniia Lopareva / Geoffrey Brissaud Fransa165.221565.681599.54
16Jasmine Tessari / Francesco Fioretti İtalya163.611466.791696.82
17Tina Karapetyan / Simon Proulx-Sénécal Ermenistan156.641961.251795.39
18Yuka Orihara / Juho Pirinen Finlandiya156.081664.491991.59
19Natálie Taschlerová / Filip Taschler Çekya154.301762.531891.77
20Victoria Manni / Carlo Röthlisberger  İsviçre145.232059.782085.45
Serbest dansa katılamayanlar
21Robynne Tweedale / Joseph Buckland Büyük Britanya59.252159.25Yok
22Justyna Plutowska / Jérémie Flemin Polonya58.492258.49Yok
23Emiliya Kalyahanava / Uladzislau Palhouski Beyaz Rusya51.102351.10Yok
24Emily Monaghan / Ilias Fourati Macaristan50.222450.22Yok
25Mina Zdravkova / Christopher M. Davis Bulgaristan48.252548.25Yok
26Nicole Kelly / Berk Akalın Türkiye46.702646.70Yok
27Aurelija Ipolito / J.T. Michel Letonya45.622745.62Yok

Kaynakça

  1. ^ a b "2020 European Figure Skating Championships Announcement"Uluslararası Paten Birliği. 12 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  2. ^ "Entries for ISU Figure Skating and Synchronized Skating Championships 2020"Uluslararası Paten Birliği. 5 Kasım 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  3. ^ "ISU European Championships 2020: Men"Uluslararası Paten Birliği. 3 Ocak 2020.
  4. ^ "ISU European Championships 2020: Ladies"Uluslararası Paten Birliği. 3 Ocak 2020.
  5. ^ "ISU European Championships 2020: Pairs"Uluslararası Paten Birliği. 3 Ocak 2020.
  6. ^ "ISU European Championships 2020: Ice Dance"Uluslararası Paten Birliği. 3 Ocak 2020.
  7. ^ "Entsendungen 2019/2020" [2019/2020 Assignments] (Almanca). Skate Austria. 3 Aralık 2019. 22 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  8. ^ "Новые имена и сенсации. На каких фигуристов делают ставку в Беларуси?" [New names and sensations. Which skaters are we betting on in Belarus?] (Rusça). CTV. 15 Aralık 2019.
  9. ^ "Nominace na Mistrovství Evropy v krasobruslení 2020 v Grazu (AUT)" [Nominations for the 2020 European Figure Skating Championships in Graz] (Çekçe). Czech Figure Skating Association. 20 Aralık 2019. 21 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  10. ^ Berseneva, Nadejda (18 Aralık 2019). "Эстонию на ЧЕ по фигурному катанию представят Эва-Лотта Кийбус и Александр Селевко" [Eva-Lotta Kiibus and Aleksandr Selevko will represent Estonia at the European Figure Skating Championships] (Rusça). Estonya Kamu Yayıncılığı. 19 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  11. ^ "EM-joukkue on nimetty" [The EM team has been named] (Fince). Finnish Figure Skating Association. 18 Aralık 2019. 18 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  12. ^ "LA SÉLECTION FRANÇAISE EN ROUTE POUR GRAZ" (Fransızca). Fédération Française des Sports de Glace. 27 Aralık 2019. 27 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  13. ^ "Eiskunstläuferin Schott weckt EM-Hoffnung - Fentz holt Titel" [Figure skater Schott arouses hope for the European Championship - Fentz wins the title] (Almanca). Augsburger Allgemeine. 3 Ocak 2020.
  14. ^ "BIS Announce Team for ISU Figure Skating European Championships 2020"British Ice Skating. 1 Aralık 2019. 8 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  15. ^ "Teljes az Eb-csapat" [The Eb team is complete] (Macarca). Hungarian Skating Federation. 17 Aralık 2019. 18 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  16. ^ Gillis, Sean (16 Aralık 2019). "Irish Figure And Short Track Teams Selected For 2020 Europeans". Ice Skating Association of Ireland. 18 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  17. ^ Buongiovanni, Andrea [@abuongi] (29 Aralık 2019). "#EuroFigure #Graz2020 The italian team (12 athletes, no third pair)" (Tweet).
  18. ^ "Vasiļjevu un Kučvaļsku kronē par Latvijas čempioniem daiļslidošanā" [Vasiļjevs and Kučvaļska are crowned Latvian champions in figure skating] (Letonca). Latvijas Sabiedriskais medijs. 15 Aralık 2019.
  19. ^ "Lietuvos dailiojo čiuožimo čempione tapo Aleksandra Golovkina" [Aleksandra Golovkina became the Lithuanian figure skating champion] (Litvanca). Litvanya Ulusal Radyo ve Televizyonu. 9 Aralık 2019.
  20. ^ "Vier Nederlandse kunstrijders naar EK 2020 in Graz" [Four Dutch figure skaters to EC 2020 in Graz] (Felemenkçe). KNSB. 13 Aralık 2019. 15 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  21. ^ "Uttak EM 2020"Norges Skøyteforbund. 17 Aralık 2019. 18 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  22. ^ "Состав сборной команды России на чемпионат Европы в Граце" [Russia's team to the European Championships in Graz]. Rusya Artistik Patinaj Federasyonu. 29 Aralık 2019.
  23. ^
  24. ^ "Uttagna till EM: Anita Östlund, Nikolaj Majorov och Illya Solomin" [Elected to the European Championships: Anita Östlund, Nikolaj Majorov and Illya Solomin] (İsveççe). Skate Sweden. 18 Aralık 2019. 18 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  25. ^ "Alexia Paganini und Lukas Britschgi verteidigen den Titel und fahren an die EM" [Alexia Paganini and Lukas Britschgi defend their titles and go to the European Championships] (Almanca). Swiss Ice Skating. 8 Aralık 2019. 9 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  26. ^ "Визначено склад команди України для участі в чемпіонаті Європи з фігурного катання" [The composition of the Ukrainian team for participation in the European Figure Skating Championship has been determined] (Ukraynaca). Ukrayna Artistik Patinaj Federasyonu. 20 Aralık 2019. 20 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  27. ^ @InTheLoPodcast (6 Ocak 2020). "Team Israel updates their #EuroFigure entries" (Tweet).
  28. ^ "Progression of Highest Score: Pairs – Short Program Score"Uluslararası Paten Birliği. 22 Ocak 2020.


buz pateni, avusturya buz pateni şampiyonası, graz buz pateni,şampiyonası, dünyada buz pateni, türkiyede buz pateni, 2020 avrupa buz artistik patinaj şampiyonası, vikipedia,

Kategori

Profesyonel Sporlar-Amatör Sporlar-Ekstrem Sporlar-Spor Tarihi-Sporcular-Futbol-Basketbol-Voleybol-Spor Tarihi-Spor Arşivi

Önemli Konular

%100 futbol- 1. lig- 12 dev adam- 2 lig- 3. lig- a milli ampute futbol milli takımı- a milli basketbol takımı- a milli futbol takımı- a milli kadın futbol takımı- a milli voleybol takımı- altyapı- amatör kulüpler- amatör sporlar- atıcılık tarihçesi - atletizm- basketbol- beşiktaş- bisiklet sporu- boks- buz hokeyi- buz pateni- dünya futbol yıldızları- dünya kupası- egzersiz çeşitleri- eksrim spor tarihi- engelli sporcular- fenerbahçe- futbol- galatasaray- gol krallığı- güreş- hakemler- hentbol tarihçesi- kadın futbolu- kadınlar voleybol- olimpiyat- premier lig- santraç- spor dalları- spor terimleri ve anlamları- spor ve sağlık- spor yazıları- su kayağı tarihçesi- su topu sporu- süper lig- şampiyonlar ligi- tenis- TFF- trabzonspor- uefa- voleybol- vücut geliştirme sporu nedir-